Epoxid versus cementová malta – jaký je rozdíl?

Epoxidová a cementová malta s gumovou stěrkou

Epoxidová a cementová malta

Epoxidová malta se stává stále oblíbenější mezi výrobci cihel a stavebních dělníků. Tento materiál ukazuje nové a nové výhody.

Cementová malta je vyrobena z cementové směsi prášku. Na rozdíl od epoxidové malty: Skládá se z epoxidových pryskyřic, které jsou naplněné práškem.

Výsledná malta má velmi vysokou vytrvalost a je prakticky odpudivá. Proč je to tak?

Normální malta není vodoodpudivá a proto může absorbovat vodu a v důsledku toho vzniká nepříjemné skvrny. Jste unaveni čištěním nepříjemných skvrn na stěně?

Epoxidová malta je pravděpodobně vaší věcí

Epoxidová a cementová malta velká lesklá
Epoxid se vytváří ze dvou různých typů pryskyřic smíchaných s plnidlem. Proto je to správná volba pro silnější přípravky a oblasti, které často přicházejí do styku s vodou. Dále tento materiál vykazuje větší adhezi a chemickou odolnost než cementová malta.

Navzdory mnoha výhodám je však třeba zdůraznit, že práce s maltou Exposid je mnohem obtížnější než u cementové malty. To také někdy vypadá jako plast a mnoho majitelů domů to považuje za nepříjemné.

Normální malta je mnohem jednodušší na vnějších hranách (kde musí být dlaždice umístěny v rozích mezi dvěma stěnami). S epoxidovou maltou je mnohem těžší dosáhnout stejného účinku.

Trvá to mnohem víc času, než se dostanete mezi dlaždice

Epoxidová a cementová malta žula tmavě šedá

Podle mého názoru by člověk měl mít koupelnu ve třech nebo čtyřech kolech. Epoxidová malta rychle ztuhne.

Chcete-li použít celou kombinaci současně, nemůžete je dostatečně distribuovat

Dlaždice epoxidové a cementové malty v dřevěném provedeníEpoxidová pryskyřice nebo zbytky povrchů dlaždic mají lesklý povrch. Měli byste se dívat, jestli majster opravdu pečuje dlaždice opatrně, aby se zabránilo tomuto účinku na nežádoucí místa.

Některé položky také obsahují balení na čištění, které obsahují chemikálie, které jsou specificky požadovány. Doporučuji vám koupit jeden. Stojí to za to, protože jinak musíte zaplatit mistru přesčas za úklid a to není levné.

Některé epoxidové malty byly vyráběny speciálně pro skleněné obklady. Mnoho značek nabízí tyto dvě varianty. Rozdíl spočívá v plnicí části malty. Toto pro sklo je mnohem jemnější a vyhýbá se poškrábání.

Konečným výsledkem je nejdůležitější věc – Jason Ball Interiors, LLC

Epoxid versus cementová malta jemné pruhy a bílé orchideje

Tip: Přečtěte si, jak upravit maltu na barvu? To je důležité, protože to je jediný způsob, jak dosáhnout dokonalých výsledků!

Zřídka můžete dokonale nainstalovat dlaždice, a proto byste měli zvolit odstín, který je podobný dlaždicím

Sprchová kabina epoxidová a cementová malta se sedákem

Některé neutrální nuance, jako je hnědá nebo mocha, lze dosáhnout běžnou maltou velmi obtížným. Mnoho lidí dává přednost epoxidové maltě přesně díky své jednotné barvě. Stín tohoto typu malty, který dluží plniva, se šíří naprosto rovnoměrně. Nemá také následující nevýhodu: jeho pigmentace nezmizí během čištění.

Požádejte svého prodejce, aby předem připravil mnoho barev. Pak můžete zjistit, kolik skutečně potřebujete pro celou práci.

Mohli byste svou maltu jiskřit tím, že do vaší směsi přidáte dráždivé částice. Můžete také předem připravit vzorek před tím, než s ním vyplníte celou částku. Existuje také mnoho dalších možností, které lze dosáhnout pomocí směsí.

Proč nedokážete zvládnout koupel s vířivkou doma

epoxid versus cementová malta chic whirlpool

náznak: Střední šedá je nejbezpečnější volbou pro normální maltu. Většina směsí bude časem šedá, zvláště pokud se čistí mýdlem a vodou.

Extra velká houba pro injektáž

epoxid versus cementová malta citrónově žlutá houba

OAčkoli jsou možnosti velmi odlišné, měli byste spíše zvolit specializovanou variantu. Aspoň to je to, co si myslím. Sotva můžete získat stejné výsledky s normální houbou.

Napsal jsem tento článek v odpovědi na mnoho otázek ohledně rozdílu mezi těmito dvěma druhy malty. Teď doufám, že jsem poskytl dostatečné obecné znalosti pro všechny čtenáře.

Epoxidová a cementová malta