Klevo ligos – klevo medis sode
Ar jūs augintumėte balahornus savo sode?
Mažas, lėtai augantis krūmas, kurio ilgis yra 4 m. Paprastai įskiepytas į šakniastiebius, jis tampa mažu medžiu su apvaliu vainiku. Dėl ryškios lapinės spalvos klevas yra patraukli pavasario medis. Lapai pavasarį atsiskleidžia būdinga rausva spalva ir per kelias savaites pasisuka gelsvai oranžinės spalvos.
Vėliau lapai būna geltonai žalūs, o paskutiniai – šviesiai žalia. Nors lapai atsiskleidžia, gėlės vis tiek pasirodo. Šis medis yra beveik kiekviename parke. Jis taip pat tinka mažiems sodams. Tai yra tolerantiškas drėgmei, šaltiems dirvožemiams ir vėjui. Ryškus saulės spinduliai gali sudeginti lapus.
Klevo ligos
Kai kurios drugelio rūšys naudoja klevą pašarų augalui. Amarai yra ir kiti augalų ūgliai Kugelahorn. Aplinkosaugos srityje dimetoato purškimas padės išspręsti šią problemą.
Amerikoje ir Kanadoje visoms kriaušės rūšies rūšims gresia išnykimas iš Azijos.
Rutuliukai yra paveikti grybelinių ligų. Keletas žmonių yra linkusios vulkanizuoti dėl Verticillium rūšies, kuri gali sukelti didelį mirtingumą. Cryptostroma rūšys sukeliančios suodžių užterštos miško ligos gali sunaikinti tuos medžius, kurie yra sunkaus. Klevo lapeliai vasaros pabaigoje ir rudenį sugadina pelenų sukelta “dervos vieta”.
Auksiniai lapai
Aukštis – 5-7 m
Karūnėlė
Žievė ir šakelės – pilka, pilka su alyvuogių žalia
Lapai – rožinės nuo geltonos iki oranžinės iki šviesiai žalios, 12-20 cm
Gėlės – geltonai žalios balandžio mėn
Vaisiai – gaivieji užkandžiai
Auginimas – nedideli sodai, parkai
Dirvožemio tipas – viskas
Atsparus vėjui – labai gerai
Platus auksinis karūnas
Matyta parke
Priekiniame kieme
Aukso medžio vainikas
Mažos ir dekoratyvinės
Puikus atspalvis per sodo stendą
Aukštas klevo medelis parke
Apvaliosios klevo ligos
Šis gražus medis atrodo elegantiškas ir dekoratyvus