Bauhaus stilius: kodėl tai yra tokia svarbi šiuolaikinei architektūrai?
Kodėl Bauhaus stilius vis dar yra toks svarbus šiuolaikinei architektūrai
Kiekvienas, kuris domina architektūros istorija, žino terminą “Bauhaus”. Tai yra apie Walter Gropius įkurtą mokyklą architektūros ir dizaino srityje. Ji buvo oficialiai aktyvi tarp 1919 ir 1933 metų. Tiesą sakant, jų studentai ir toliau dirba. Daugelis šiuolaikinių architektų ir jų pastatai gali būti laikomi šios mokyklos perėmėjais.
Architektūra ir dizainas Bauhaus stiliaus
“Bauhaus” įkurtas 1919 m. Walter Gropius
Licencijos numeriai
Tipiškas Bauhaus stiliui yra pirminių spalvų, ty raudonos, mėlynos ir geltonos spalvos, naudojimas. Be to, “Bauhaus” stilistai visada naudojo labai aiškias geometrines figūras. Šį požiūrį galima paaiškinti šios mokyklos filosofija. “Bauhaus” menininkai visur siekė paprastų formų, atitinkančių masinę produkciją.
“Mažiau daugiau” – “Bauhaus” šūkis
Kai kurie “Bauhaus” dizaineriai nuėjo taip toli, kad Bauhauso stilius taptų vadinamuoju tarptautiniu stiliumi, kuris tinka visiems tautoms ir kultūroms.
Praktinis ir patogus dizainas
Paprastos formos ir natūralios medžiagos
Svarbūs Bauhaus judėjimo duomenys
Jei norite aiškiau suprasti, koks yra “Bauhaus” stilius, pažvelkite į kai kurių pasaulio pirmaujančių dizainerių darbus. Tada jūs vizualiai pastebėsite, kokios tipinės figūros atrodys. Po to jūs lengvai atpažinsite šio stiliaus įtaką šiuolaikiniuose statybos ir projektavimo darbuose, kurie mus supa.
Funkcija nustato formą
Walteris Gropiusas
Pradėkime nuo pirmiau minėto Walterio Gropio, kuris taip pat yra Bauhaus mokyklos įkūrėjas. Jis teoriškai suformulavo šio stiliaus ideologiją ir vėliau panaudojo jį savo darbuose.
Johannes Itten
Tai dar vienas vardas, kurį turėtumėte prisiminti apie “Bauhaus”. Šis menininkas palaikė pirminių spalvų naudojimą. Jis taip pat nustatė niuansus, kurie tada tapo būdingi Bauhaus stiliaus.
Jo darbas buvo labai svarbus Bauhauso stiliui. Vis dėlto turime taip pat paminėti, kad tam tikru momentu jis paėmė savo kelią ir pasitraukė nuo originalių Bauhaus stiliaus idėjų.
Laszlo Moholy-Nagy
Po to, kai Johannes Itten paliko Bauhaus, Laszlo Moholy-Nagy perėmė savo pareigas. Dėl savo specializuotos statybos veiklos šiandien Vengrijoje yra keletas gražiausių šio stiliaus architektūrinių darbų.
Barselonos kėdė ir Osmanų kalba
Bauhaus stiliaus ir modernios architektūros
Taigi kodėl Bauhaus stilius toks svarbus šiuolaikinei architektūrai ir šiuolaikiniam dizainui? Atsakymas nėra toks sudėtingas, kokio galvojate.
Šiuolaikiniuose pastatuose turite mažai galimybių judėti. Šiandien jūs visada remiasi aiškiomis linijomis ir stabilia struktūra. Be to, ypač svarbu yra šviesos intensyvumas ir šviesos prieinamumas kiekviename kambaryje.
Švarios linijos ir stabili struktūra modernioje architektūroje
Norint, kad tokios struktūros būtų originalios, reikėtų planuoti kūrybinį pagrindinių formų panaudojimą jų statyboje. Vienas iš galimų būdų yra organinių formų naudojimas, kuris yra bendras daugeliui šiuolaikinių architektų.
“Bauhaus” vaidina svarbų vaidmenį geometrinėse figūrose
Kita vertus, kūrybiškai susidoroti su geometrinių figūrų sudėtimi. Taip yra dėl dizainerių, menininkų ir architektų, kurie kreipiasi į Bauhaus mokyklą.
Paprastas dizainas
Bauhaus mokyklos ir organinės formos
Šiuolaikinėje architektūroje mes taip pat pastebime tam tikrose vietose Bauhaus ir organinių formų sintezę. Ypač su apvalios formos, kartais sutampa. Ribos tarp dviejų yra visiškai neryškios, jei naudojamos natūralios medžiagos. Šiuolaikinėmis technologijomis jie gali būti trapi ir šiuolaikiški, tuo pat metu visada užtikrinant natūralią išvaizdą.
Ekologiškos formos ir išraiškingos spalvos