יצירות אמנות רומנטיות ועבודות מאת קספר דוד פרידריך

עידן הרומנטיקה ורומנטיקה האמנותית קספר דוד פרידריך

עידן הרומנטיקה באמנות

 

האמנות הרומנטית היא כנראה אחד הסגנונות הנרחבים ביותר בתולדות האמנות. הוא אינו מוגבל לכל עם, אין מדינה. זוהי עובדה מעניינת, אם כי לרומנטיקה יש הרבה מה לעשות עם הלאומיות. עם זאת, המאפיינים של האמנות הרומנטית במדינות רבות דומים.

הסגנון מתחיל סביב 1800 באירופה. משם, בעידן הרומנטי היה גם ייצוג חזק באמריקה.

קספר דוד פרידריך (1774 – 1840) – הצייר הגרמני המפורסם ביותר בעידן הרומנטי

גיאורג פרידריך קרסטינג: קספר דוד פרידריך בסטודיו שלו, 1811

עידן רומנטיקה ורומנטיקה
ישנם שני דיונים עיקריים של רומנטיקה. מצד אחד, מדובר בייצוג אידיאלי של המאפיינים המחזיקים יחד את עמי אירופה השונים. בצורה מושלמת, אתם מייצגים את הטבע, את גיבורי ההיסטוריה ואת אישים ואירועים מסוימים.
מאידך גיסא, זהו סגנון המעמיד מאוד את הרגשות האנושיים האינדיבידואליים במרכז המצגים. אבל גם כאן מתבוננים באידיאליזציה מסוימת, משום שהיא נובעת בעיקר מעמדה פנימית גבוהה של ערכים פנימיים חזקים.

דיוקן של קספר דוד פרידריך, גרהרד פון קוגלגן 1810-1820

אפוק רומנטיקה

ההקשר ההיסטורי של האמנות הרומנטית

זוהי תנועה שהתנגדה לרציונליזם בפילוסופיה ובתפיסת ההיסטוריה. יתר על כן, הרומנטיקה הושפעה מאוד מהמהפכה הצרפתית ומהפילוסופיה שלה.

אמנות רומנטית: הנווד מעל ים הערפל

עידן קופר דוד פרידריךהרומן מציב רגשות על המחשבות והמציאות. בתוך ציור רומנטי אתה לא יכול לראות את האסתטיקה שלך. מצד אחד, הסיבה לכך היא שהציירים לא הבחינו עצמם בבתי הספר הקלאסיים מבחינה זו. בנוסף, זה לא ביצוע ציורי, אבל ההקשר המאפיין ביותר את הסגנון.

אישה, חזית, שמש, שמש

רומנטיקה רומנטיקה אמנות קספר דוד פרידריך

אדם מכיר באינדיבידואליזם שאינו הטבעי. מכאן, ומעל לכל, המרדף אחר הגבורה מוציא, הדגיש, פיתח. רק זה מעניין את הציירים. זה אולי התיאור ההרואי ביותר של קרב עם הרבה קדושים מעונים או ניצחון גדול. בשני המקרים, הדמויות הן גיבוריות על טבעיות ומגיעות לרמת המוסר הגבוהה ביותר. כדי לעשות זאת, אתה משתמש בדפוסים רבים שמגיעים מימי קדם.

אישה ליד החלון

רומן פרידריך אישה ליד החלון

תעמולה של רעיונות

באמצעות האופי שלהם, האמנות הרומנטית שימשה תעמולה חזקה להפליא, שאכלה לאמץ רעיונות מסוימים, לעתים תכופות פוליטיים. הרעיונות היו באותו זמן אידיאלי, רומנטי מאוד רגשית.

הים הארקטי, 1823 – 1824

עידן רומן

תכונות אמנות רומנטיות

לא כל כך הרבה תכונות אמנותיות-טכניות כמו אופייניות, ועוד את הערכים שהובאו על ידי התמונות. נושאים טיפוסיים באמנות הרומנטית הם אלה המתארים טבע יפה, אירועים היסטוריים ואישים בצורה הגבורה מאוד.

ווצמן, 1824 – 1825

רוברט פרידריך

הקיץ, 1807

עידן הרומנטיקה ורומנטיקה אמנות קיץ קספר דוד פרידריך

הצורות והצבעים איכשהו חופשיים ובו בזמן מאוד ברורים וניתנים לזיהוי.

האמנות הרומנטית היתה מיוצגת היטב במדינות רבות, אך הידועים ביותר הן יצירות צרפתית וספרדית ברחבי העולם. סגנון זה היה גם בעל חשיבות רבה בגרמניה.

הכניסה לבית הקברות, לא גמורה, בסביבות 1825

ציור קספרי דוד פרידריך