אדריכלות עתידנית – כיצד אנו מדמיינים את העתיד?

אדריכלות עתידנית המבהירה בבירור כיצד אנו רואים את עתידנו

 

כל מה שאנחנו מבינים על ידי המונח “אדריכלות עתידנית” הוא למעשה מגוון למדי. זה הגיוני, נכון? אדריכלות עתידנית היא האדריכלות של העתיד. זה יהיה מגוון מאוד, כמו גם העיצוב הנוכחי שלנו.

לדוגמה, ישנם מספר מבנים המסמלים את השאיפה לראש. אלה מבנים מסיביים להתמוסס חזותית באוויר. אלה הם גורדי שחקים מרשימים או בניינים גדולים אחרים שנראים חסרי משקל ומאווררים ומדגישים את רוחב הנוף.

גורד שחקים בניו יורק

אדריכלות עתידנית בניית חי שפירית גורד שחקים ניו יורק

מבנים עתידניים אחרים מסמלים את הקסם לטכנולוגיות חדשות ומדגישים את נוכחותם באמצעות צבעים מתכתיים כהים. אדריכלות עתידנית לוקח על עצמו מגוון של הופעות, תלוי איך אנחנו לדמיין את העתיד.

אנחנו כפופים הסקר שלנו לשאלה זו.

מגדלי סוברה בכווית

אדריכלות עתידנית בנייה וחיה מגדלי סוברה כווית
Aoreorea, העיר הצפה

הפוטוריסטים ומומחי הסביבה מפנים את תשומת לבנו לעובדה שבקרוב נוכל להציף את המים. אנחנו צריכים ללמוד לא לבנות על קרקע מוצקה אלא על המים, לחיות ולעבוד שם. חשש זה, או חזון לעתיד, ודאי עורר השראה לעבודתו של האדריכל וינסנט קלבוט ועמיתיו.

Aequorea – עיר צף

אדריכלות עתידנית לבנות ולחיות Aqueorea צף העיראדריכלות עתידנית Aqueorea צף העירמגדלי המים של כווית סיטי מציגים צורות מעולות שמאפשרות לנו להגיע לממדים גבוהים יותר

המבנים האורגניים והטבעיים בכווית אינם מרתקים מבחינה ויזואלית. הם ממשיכים לאפשר לנו להגיע לגבהים חדשים אך ורק מבחינה טכנית.

העיצוב העתידי שלה הוא דוגמה טיפוסית.

פירמידות אורגניות – גילוי מחדש של טפסים אורגניים

ההיסטוריה מלמדת אותנו כי אבותינו ידע היה מאוד מתקדם ונשכח. איך נבנו הפירמידות הגדולות, לא ברור מאוד ורבים חושדים השפעה חיצונית.

ביו-פירמידה 

אדריכלות עתידנית לבנות ולחיות ביו פירמידה

נראה כי העיצובים הארכאיים והעתיקים מסתירים המון פוטנציאל בפני עצמם. האדריכלים של העתיד מתכוונים להרוויח ככל האפשר מן זה.

הפירמידה הביולוגית, המתוכננת לקהיר, היא דוגמה טיפוסית לסימביוזה המושלמת בין העבר לעתיד. בגודלו הוא יעלה על הבניינים המצריים מספר פעמים.

ענן לכידה, או איך להשיג את העננים במקום הנכון

זה לא פרויקט דיור, אבל זה נוצר בעזרתם של האדריכלים הקוריאנים. פרויקט זה יש את היכולת לתפוס את העננים ולהביא אותם למקום שבו הם זקוקים באמת.

ענן לכידת

אדריכלות עתידנית בניית ענן חי לכידת

פרויקטים עתידניים אלה מייחלים תקווה לסולידריות יותר ואף להפצת סחורות בקרב אנשים ברחבי העולם.

Ecorium בדרום קוריאה עושה מחקר לתוך הסביבה חוויה אמיתית

מחקר בתחום איכות הסביבה יתקיים במתחם זה במיקום אטרקטיבי ביותר. העבודה בתחום זה תהיה מאוד אטרקטיבית. הבניין הוא גם דוגמה מעולה של אנרגיה יעילה הבנייה.

אקוריום בדרום קוריאה

אדריכלות עתידנית בניית וחיים Ecorium דרום קוריאה

Dawang Mountain Resort בסין

Dawang Mountain Resort בסין הוא סמל של אסתטיקה עתידנית. מתחם זה נבנה בצורה של תחנת חלל, כמו גם אחד מסרטי מדע בדיוני. נראה שאנשים מרגישים בנוח במתחמים כאלה …

Dawang Mountain Resort בסין

אדריכלות עתידנית לבנות ולחיות Dawang Mountain Resort סין

האם ספא כזה יהיה חלום מיקומים בעוד כמה עשורים? אתה בטח יכול לבלות את החגים שלך שם טוב, נכון?

נוודים חדשים: גורדי שחקים של העתיד

הניסיון לחיות על כוכבי לכת אחרים נחשב כיום בחלקו הגדול כפתרון לחלק מהבעיות על כדור הארץ. אבל אולי עבור אנשים רבים זה חלום שאינו נגרם על ידי הסכנה של המשבר העולמי?

גורד שחקים על מאדים

אדריכלות עתידנית לבנות ולחיות גורדי שחקים nomad מאדים

לכן פרויקטים אדריכליים עתידניים כמו “נוודים חדשים” נוצרים. הם מסמלים את החיים החדשים – באזור קטן, אבל עדיין ניידים ומסוגננים

מלון מתחת למים

המצב דומה למלון תת-ימי זה. הוא מייצג פרספקטיבה טובה על בסיס של שינוי האקלים באותו זמן אנשים רבים רוצים שהעולם שלנו הופך אחד עם החיים מתחת למים …

מלון מתחת למים

ארכיטקטורה עתידנית לבנות ולחיות מלון מתחת למים

ערים בשמים

הבניינים מתחת למים הם גם פתרון כדי לקבל יותר מרחב מחיה. עלינו המאכלסים את כדור הארץ בכמה רמות, כך שיש לנו חיים מספיק וחלל עבודה … פרויקטי אדריכלות עתידנית כמה ערים בשמיים יש זהה התוכניות מתחת למים אחרי.

עיר עתידית בשמים

ארכיטקטורה עתידנית בניית ועיר חיה - שמים אדריכלות עתידנית בניית ועיר חיה